W obecnych czasach leasing Seata i Cupry dla firmy jest bardzo korzystnym rozwiązaniem pod względem finansowym. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej oraz zapoznać się z najważniejszymi aspektami tego sposobu finansowania.
Uproszczone formalności
Leasing samochodu dla firmy wymaga dopełnienia pewnych formalności, jednak nie są one nadmiernie skomplikowane. Ilość dokumentów niezbędna do wzięcia leasingu na firmę na pewno jest mniejsza niż w przypadku kredytu samochodowego, którego udzielenie może znacząco rozciągnąć się w czasie. Wśród podstawowych dokumentów wymaganych do wzięcia samochodu w leasing można wskazać dokument tożsamości, a także zaświadczenie o numerach NIP i REGON. Oprócz tego może być potrzebny wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub umowa spółki i wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. W przypadku zaciągania leasingu na przykład na pojazd marki Seat nie ma konieczności przedstawiania zabezpieczeń, ponieważ samochód sam w sobie jest zabezpieczeniem.
Oszczędność czasu
Wzięcie samochodu w leasing jest rozwiązaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić także sporo czasu. Leasing na samochody marki Seat udzielany jest dość sprawnie, a cała procedura przebiega szybciej niż w przypadku zaciągania kredytu samochodowego. Również zakup pojazdu na własność bardzo często wiąże się z większymi formalnościami niż zaciągnięcie leasingu, dlatego jest to rozwiązanie, które jest bardzo opłacalne dla przedsiębiorców. Wysokość rat leasingu może zostać obliczona między innymi w takim narzędziu jak kalkulator leasingu samochodu. Dzięki temu przedsiębiorca będzie wiedział, jaką comiesięczną ratę będzie płacił.
Brak zaangażowania kapitału własnego
Wśród głównych zalet wzięcia leasingu na taką markę pojazdów jak CUPRA można wskazać także brak konieczności angażowania kapitału własnego w nadmiernej wysokości, co ma bardzo duże znaczenie dla wielu przedsiębiorców. W przypadku zakupu nowego pojazdu na własność firmy bardzo często muszą angażować środki pochodzące z kapitału własnego. Natomiast w przypadku leasingu nie ma takiej konieczności. W niektórych przypadkach konieczne może być dokonanie opłaty wstępnej, która może sięgnąć nawet do dziesięciu procent. Jednak istnieją oferty leasingu także bez opłat wstępnych.
Korzyści podatkowe
Leasing samochodu dla firmy wiąże się także z pewnymi korzyściami podatkowymi dla przedsiębiorstwa. Kalkulator leasingu samochodu w korzystny sposób wyliczy wysokość comiesięcznych rat, dzięki czemu klient będzie mógł w odpowiedni sposób zaplanować swój budżet. W przypadku finansowania takiego modelu pojazdu jak CUPRA polecany jest przede wszystkim leasing operacyjny, dzięki czemu możliwe jest zaliczenie wszystkich ponoszonych kosztów do kosztów uzyskania przychodu. Wśród nich można wskazać między innymi opłatę wstępną, opłatę za zawarcie umowy leasingu, comiesięczne raty, a także inne ponoszone opłaty. Podatek VAT natomiast doliczany jest do każdej raty, dlatego nie ma konieczności opłacania go z góry.
Możliwość wykupu samochodu
Po zakończeniu umowy leasingu możliwe jest wykupienie samochodu, dzięki czemu przechodzi on na własność klienta. Wykup samochodu następuje w określonej wartości. Jednak istnieje również możliwość oddania samochodu do firmy leasingowej oraz zaciągnięcia kolejnego leasingu na inny pojazd. Decyzja o przeznaczeniu samochodu należy więc do klienta. Opłata za wykupienie samochodu najczęściej wynosi jeden procent jego wartości. Jednak jeśli umowa leasingu była krótka to opłata może być wyższa. Jej wysokość zawarta jest w podpisywanej umowie leasingu.