Montaż konstrukcji stalowej Opolskie – jak przebiega realizacja?

Montaż konstrukcji stalowej to tańsza alternatywa dla standardowego budownictwa, z której coraz chętniej korzystają polscy przedsiębiorcy. Wynika to przede wszystkim z mniejszych kosztów i krótszego czasu realizacji oraz możliwości stosunkowo łatwego dostosowania ostatecznie postawionego budynku do zmieniających się potrzeb. Musisz jednak wiedzieć, że hale przemysłowe powstają w określonych etapach, których musi dopilnować sprawdzony generalny wykonawca. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Montaż konstrukcji stalowej jest prostszy i szybszy niż stawianie tradycyjnych budynków, jednak nad jego przeprowadzeniem musi czuwać zespół specjalistów z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami. Bardzo ważne jest dokładne przeprowadzenie prac, by ostateczny efekt był trwały i estetyczny. Polecamy usługi firmy K&K HydroBud Sp. z o.o. – tworzą ją specjaliści z niezbędnymi certyfikatami i zezwoleniami, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. To dla klientów pewność, że będą w stanie sprostać ich oczekiwaniom, a postawione budynki będą odpowiedzią na indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa.

konstrukcje stalowe

Hale przemysłowe Opolskie – jak przebiega realizacja?

Hale przemysłowe są stawiane według konkretnego schematu, nad którym czuwać musi doświadczony generalny wykonawca. Zobacz, jakie etapy realizacji są najważniejsze.

Projekt i specyfikacja

Pierwszym etapem realizacji jest przygotowanie projektu i specyfikacji. Inwestor musi podjąć współpracę z doświadczonym architektem (to ważne, by w jego portfolio znajdowały się już budynki z konkretnej branży), który będzie potrafił stworzyć budynek łączący wymagania charakterystyczne dla danej branży i oczekiwania oraz potrzeby klienta. To właśnie dokładna specyfikacja sprawia, że montaż konstrukcji stalowej przebiega stosunkowo szybko, a na żadnym kolejnym jego etapie nie zaskakują cię nieprzewidziane koszty. To bowiem dokument, w którym nie może zabraknąć zestawienia niezbędnych komponentów i precyzyjnych wyliczeń.

Uzyskanie pozwoleń i zgód

Montaż konstrukcji stalowej nie różni się pod tym względem za bardzo od tradycyjnego budownictwa – aby hale przemysłowe mogły powstać, niezbędne jest otrzymanie niezbędnych pozwoleń i zgód. Po zaakceptowaniu projektu, generalny wykonawca ma za zadanie zebrać dokumenty określone ustawą, dzięki czemu otrzyma zgodę na rozpoczęcie prac budowlanych. To ważne z wielu względów, przede wszystkim zaś dla bezpieczeństwa pracowników – zarówno stawiających budynek, jak i tych, którzy w przyszłości będą zatrudnieni w danym przedsiębiorstwie. Musisz mieć pewność, że oddane do użytku hale przemysłowe będą spełniały wszystkie warunki BHP.

konstrukcje stalowe

Przygotowanie terenu pod hale przemysłowe

W tym miejscu kończy się gromadzenie wstępnej dokumentacji i rozpoczynają się prace budowlane. Montaż konstrukcji stalowej musi poprzedzać odpowiednie przygotowanie wybranego terenu – najważniejsze jest jej wyrównanie. Pozwala to na stworzenie stabilnych fundamentów, dzięki którym postawione hale przemysłowe będą trwałe, co ma ogromne znaczenie, niezależnie od ich ostatecznego przeznaczenia.

konstrukcje stalowe

Montaż elementów nośnych i wzmocnień

Po przygotowaniu terenu nadchodzi czas, by hale przemysłowe zaczęły nabierać realnego kształtu. Etap montażu elementów nośnych i wzmocnień to czas na postawienie pierwszego szkieletu. Inwestor musi zaufać generalnemu wykonawcy i doświadczonemu architektowi – dysponują bowiem najlepszą wiedzą na temat najbardziej sprawdzonych komponentów.

konstrukcje stalowe

Wykończenie

Hale przemysłowe bardzo często wykończone są izolowanymi płytami lub kasetami z wypełnieniem pianką poliuretanową, styropianem i wełną mineralną. Takie połączenie zapewnia potrzebną izolację, a jednocześnie pozostaje funkcjonalne i estetyczne. To ostatni krok w montażu konstrukcji stalowej.

Redakcja e-metro