Jak szybko nauczyć się angielskiego – ciekawe sposoby

Znajomość języków obcych to klucz, który otwiera wiele drzwi w różnych dziedzinach życia. Zwłaszcza język angielski jest niezwykle przydatny, bo na nim opiera się niemal cały współczesny świat.

Dlaczego warto opanować podstawy języka angielskiego?

nauka angielskiego

Warto znać podstawy języka angielskiego, a choćby dlatego, że wszystkie rozmowy z zagranicznymi kontrahentami się na nim opierają. Bez jego znajomości przeprowadzenie jakiejkolwiek z nich byłoby niemożliwe. Niemniej nie tylko w biznesie język angielski ma zastosowanie. Trzeba nim się posługiwać na przykład wtedy, gdy wyjeżdża się do obcego kraju, czy to w sprawach służbowych, czy w celach prywatnych.

Poza tym język angielski i napisy w tym języku są praktycznie na wszystkich produktach, więc miło byłoby wiedzieć, co one konkretnie znaczą. Wreszcie język angielski obecny jest w życiu codziennym, gdyż jest on obecny w filmach, muzyce czy literaturze. Wszystkie najbardziej znane pozycje literackie na świecie mają swój przekład na język angielski.

Czemu język angielski jest taki popularny?

Zapewne dlatego, że mówi nim zdecydowana większość ludzi na świecie. Poza tym języka angielskiego uczą się dzieci z najbiedniejszych krajów afrykańskich, gdyż wierzą, że stanowi on przepustkę do lepszej przyszłości.

Ekspansja języka angielskiego wynika przede wszystkim z faktu, że Stany Zjednoczone nadają prym całemu światu zwłaszcza w kwestiach militarnych i gospodarczych. Wskutek tego język angielski zyskał sobie prestiż i został należycie wypromowany. Do tego stopnia, że umiejętność władania nim chcą posiąść ludzie na całym globie.

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Nie można w ciągu tygodnia nauczyć się angielskiego w sposób biegły i komunikatywny. Nie oznacza to jednak, iż nie da się przyśpieszyć procesu jego przyswajania. Naukę angielskiego należy rozpocząć od poznawania całych ciągów wyrazowych lub nawet zdań. Przyswajanie sobie pojedynczych słówek mija się z celem i jest mało efektywne. Po drugie, by angielski mimowolnie wchodził nam do głowy, warto się nim otoczyć.

Można to zrobić w ten sposób, iż będzie się oglądać filmy zagraniczne wyłącznie z angielskimi napisami, bez polskiego lektora. Wskazane jest też słuchanie angielskich piosenek, czy czytanie niniejszych gazet. Być może na początku trudno będzie cokolwiek z tego zrozumieć, jednak efekty takich działań na pewno się pojawią.

Jak można stymulować mózg do nauki angielskiego?

Jak się okazuje oglądanie kreskówek zagranicznych i powtarzanie zasłyszanych tam wyrażeń jest doskonałą zachętą dla mózgu do nauki angielskiego. Sprawdza się również metoda robienia powtórek. Gdy się często powtarza dany materiał, to intelektowi łatwiej jest go przyswoić. Ponadto, gdy jest on serwowany w małych ilościach, to automatycznie lepiej zapisuje się on w naszej pamięci.

Ciekawym i nieco ekscentrycznym pomysłem jest wyjazd za granicę na przykład na wymianę studencką lub w celach czysto zarobkowych. Gdy człowiek zostaje rzucony na głęboką wodę- momentalnie chłonie język, bo jest najzwyczajniej do tego zmuszony. W nauce angielskiego przydają się też kursy online i specjalistyczne programy. Warunek jest jeden, należy je odbywać regularnie, a nie tylko z tak zwanego doskoku. Samodzielna nauka jest o tyle ciężka, że trzeba sobie narzucić silną dyscyplinę i rygor uczelniany.

Jak szybko nauczyć się angielskiego w sposób przyjemny, atrakcyjny i łatwy?

Wystarczy wejść na czat internetowy i zapoznać się z jakimś Anglikiem. Może na początku wasza konwersacja będzie nieco w stylu Kalego. Jednak nie należy się tym przejmować. Gramatyka powinna zejść na drugi plan, ponieważ w nauce języka obcego przynajmniej na jego początkowym etapie najważniejsze jest, by po prostu mówić. W tym celu warto sobie odświeżyć najpopularniejsze angielskie zwroty.

język angielski nauka

Gramatyką należy się zająć dopiero wtedy, gdy nasza komunikatywność werbalna będzie na wysokim poziomie. W nauce języka angielskiego chodzi przede wszystkim, aby się porozumieć. Do tego wystarczy zaledwie poznanie około 500 słów. Nikt na początku przygody z angielskim nie marzy o napisaniu książki czy rozprawy naukowej. Podstawowym zadaniem jest przeważnie to, by język angielski i jego kultura stała się dla nas bardziej przyjazna i zrozumiała.

Redakcja e-metro